Ağu
29
2017

UZUN VADEDE ZENGİN EDECEK COİNLER

Built_on_Bitcoin

1- OpenANX (20-30 KAT)

2-MONETHA (ICO AŞAMASINDA 20-30 KAT)

3-WAVES (5-15 KAT)

………………………………………………….

1-OpenANX (20-30 KAT)

Websitesi: https://www.openanx.org/

Sayısı: 100.000.000 OAX

Çıkış Fiyatı: 0.60 USD

Güncel Fiyat: 0.85 USD

………………………………………………….

2-MONETHA (20-30 KAT)

Websitesi: https://www.monetha.io

Sayısı: 200.000.000

Çıkış Fiyatı: 0.15 USD

Güncel Fiyat: 0.15 USD

………………………………………………….

3- WAVES

(5-15 KAT)

Websitesi: https://www.wavesplatform.com/

Sayısı: 100.000.000 WAVES

Çıkış Fiyatı: 1.33 USD

Güncel Fiyat: 5.45 USD

………………………………………………….

OPENANX

OPENAX11OpenANX Nedir?

OpenANX platformu Ethereum Blockchain’inin ödeme kanalları (Raiden, 0x, Swap, ERC20) gibi teknik avantajlarından faydalanacak ve bunları şu anki CEM (merkezi borsa modeli) yüzünden ortaya çıkan problemleri aşmakta kullanacaktır. O aynı zamanda şu andaki modelin güçlü yönlerini de ortak olarak optimize edip şu anki merkezi olmayan borsa girişimlerini de mevcut platformları (“Asset Gateways”) ağa bağlayarak ve kullanıcıların riski ölçebilecekleri teminatlı bir para yatırma sistemini uygulayarak geliştirecektir. Bununla beraber, zincir dışı ve yasal olarak geçerli bir ihtilaf çözüm sistemini de daha iyi bir müşteri koruması için sağlayacaktır.

OpenANX’ın vereceği hizmetler şunlardır:
• Mevcut borsaları teminatlı varlık geçişlerine sürüklemek, fiat para’yı token’lara teminatlı ve şeffaf bir çerçevede bağlamak
• Kredi risk takasını sağlayarak fiyat keşfine ve kredi değerliliği geçitinin piyasa “sesine” izin vermek
• Anlaşmazlık durumlarında teminata erişim sağlamak için anlaşmazlık çözümü sağlamak
• ANX Uluslararası’nın (“ANX”) tescilini “kümeleşme likiditesi IP” kullanarak emir listelerini kümelendirmek ve katılan Varlık Geçitlerinin likiditesini birleştirmek
• “Sadece token” modelli merkezi olmayan eşleştirme mühendisliği projeleri dalgasını birleştirmek ve böylece genel herkes için likiditeyi ve erişilebilirliği arttırmak
• Hem emir listesi hem de kişiden kişiye (“P2P”) Over the Counter (“OTC”) emir eşleştirmesi
• ANX Uluslararası’nınn mevcut müşteri temelini yeni platforma taşımak, önemli bir miktardaki ilk kullanıcıyı sağlamak ve sonra openANX platformuna taşınan mevcut borsaların konsorsiyumunu büyütmek

Mevcut Merkezi Borsa Modellerinin (CEM) Eksiklikleri

CEM’nin (Merkezi Borsa Modeli) mevcut paradigması Mt. Gox ile başladı ve statükoya ulaşma konusunu geliştirip olgunlaştırdı. CEM, şirketlere kullanıcılar için token alıp/satma hizmeti veya onları merkezi bir geçiş platformu ile bir ücret karşılığı başka varlıklarla takas yapma hizmeti sağlar. Müşteri hizmetleri, güvenlik ve ürün teklifleri için servis sağlayıcıya ücret ödenir. Bu sistemin güçlü yanları, bankacılık ilişkilerini (Bitcoin veya ETH’yi nakite dönüştürme imkanı) likidite ayarlanmasını bir araya getirmesi çerçevesinde zamanla gelişti. Yalnız, çeşitli borsalarda tekrar eden güvenlik çatlakları ve zayıf yönetimle beraber topluluğun CEM sistemine olan güveni git gide azalıyor. Burada temel soru şu – riskleri etkili biçimde ölçen bir yol olmadan, kullanıcılar potansiyelinin altındaki fiyatlarla işlem yapmaya yatkın olur.

Merkezi Olmayan Borsaların Çağı

Merkezi borsaların eksiklikleri bir çok merkezi olmayan borsanın ortaya çıkışına sebep oldu. Burda iki büyük kategori var; yerli para birimlerini kullananlar, ve sadede dijital token’ları kullananlar. Bir sürü merkezi olmayan dijital token borsası ve protokolü ortaya çıkmaya devam ediyor, mesela barizce blockchain piyasasında cryptoderivatives.market veya 0x ve Raiden gibi blockchain dışı tekli blockchain token takası yapanlar gibi. Çapraz blockchain borsası için, çapraz blockchain atomik swap’ları için Ligtning ağının ortaya çıkışı umut vericidir.
openanxxx
OPENANX33

Kurucu Ekip

Ken Lo – O, ANX Uluslararası’nın ve openANX’in arkasındaki en büyük blockchain servis sağlayıcılarından birinin ortak kurucusu olan bir seri girişimci. ANX Uluslarası’nda CEO olarak blockchain’de 5 seneden fazla tecürbesiyle, world-class crypto-asset borsasını nasıl işleteceği ve birçok blockchain borsa operatörüne ivovatif çözümler sağlama konusunda derin bir bilgiye sahip. Ken, iş stratejisi ve icra etme konusunda 20 yıllık tecrübeye sahip, BY, Ccenture ve Verizon gibi yerlerde çalıştı.
Hugh Madden – Hugh, openANX projesinin arkasındaki vizyonun çoğundan sorumlu. Dijital varlıkların geleceğine dair görüşü ve erişimin herkes için ücretsiz olmasına dair inancı var. Hugh, ilk işine Avustralya’da şirketlere güvenlik servisleri sağlayarak 16 yaşındayken başladı. Farklı finansal hizmet firmalarında (HSBC ve AXA) çalıştı, onların sistemlerini ve güvenliklerini tasarladı. 2012 yılında, Hugh ANX Uluslararası’nı kurdu. Dünyanın en büyük blockchain geliştiricilerinden birisi ve openANX projesinin arkasındakilerden biri.
Dave Chapman – Dave ANX Uluslararası’nın ortak kurucularından birisi ve paha biçilemez bir lider. ANX Uluslararası’nda COO olarak, küresel bir varlık borsasının işletiminde blcokchain endüstrisindeki derin bilgisiyle bir düşünce lideri. Proje Yönetimi ve Teslimi konularında dünyanın en büyük finansal markalarıyla çalıştığı bir profesyonel tecrübesi var. HSBC, ABN AMRO ve Barclays’de çalıştı.
David Tee – David, Asya, Avrupa ve ABD’deki 25 yılı aşkın kurumsal finansta şirket birleşmeleri, sermayeler ve borç finansmanı tecrübesiyle ekibe önemli bir profesyonel deneyim katıyor.
Jehan Chu – Jehan Chu, Hong Kong merkezli erken dönem Blockchain VC firması olan Jen Advisors’da ortak. Kendisi 2013’ten beri Blockchain’le ilgili ve Ethereum HK meetup’ın, Hyperledger HK’nın kurusucu ve Hong Kong’daki Bitcoin oluşumunun kurucu üyesi. Jehan, Melonport’ta danışman, bir Google EYE Programı mentörü, Para Site başkanı, Design Trust’ın ve ve Technology Committee of the Asia Art Archive’in yönetim kurulu üyesi.
Chandler Guo – Chandler Guo bir melek yatırımcı ve Bitcoin, blockchain startup’larında danışman. BitAngel 20’nin üzerindeki şirkette yatırımlara sahip.
Zane Tackett – Zane, esas olarak Coloradolu birisi ve 18 yaşındayken Çince okumak için Çin’e giden birisi. Dil öğrenmek için harcadığı birkaç seneden sonra Çin’in en büyük borsası olan OKCoin’e uluslararası operasyonlar menajeri olarak katıldı ve Nisan 2014’te uluslararası ekibi kurdu. Mart 2015’te en bütük BTCUSD borsası olan Bitfinex’e Topluluk ve Ürün Geliştirme Direktörü olarak katıldı. Borsa tarafında 2.5 sene çalıştıktan sonra, Zane trading tarafını da görmek istedi ve OTC Satış Lideri olarak B2C2’ye katıldı.
Bok Khoo – Ethereum geliştiricisi Bec, AIAA ve 28 yıllık endüstri tecrübesiyle sayısal yazılım geliştiricisi. Bok, Avustralya, Yeni Zelanda, Asya, UK ve Avrupa’da bankalardan, kurumsal hazinelerden, yatırım yönetimlerinden, hükümet kurumlarından, borsalardan ve finansal kurumlardan bir çok çevreyle çalıştı. Bok, aynı zamanda Ethereum.StackExchange.com, github.com ve reddit.com/r/ethereum adreslerinde BokkyPooBah olarak biliniyor.Güven sıkıntısı olmayan, merkezi olmayan borsaları (https://cryptoderivatives.market/) ve geleneksel fiat finansal enstürmanlarını Ethereum güvenilir ve merkezi olmayan blockchain platformuna getirmeye çalışıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Yaziyi gonderen in: Kripto Para | Etiketler: , , ,

1 Yorum »

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL


Yorum yaz

C WP Ataofis